نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش بهاباد در سال جاری برگزار شد.

چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش بهاباد در سال جاری برگزار شد.

"دهقان"سرپرست فرمانداری در این جلسه سرمايه گذاري در بخش فرهنگ و هنر را مهم برشمرد و اظهار داشت: در كنار توجه به مقوله علمي دانش آموزان، بايد توجه ويژه اي به رشد فرهنگي و معنوي آنها داشت.
وي خواستار تلاش مضاعف براي فراهم آوردن امكانات لازم براي ماندگار شدن نخبگان در شهرستان شد.
رئيس شوراي آموزش و پرورش شهرستان بهاباد يكي از مهمترين وظايف آموزش و پرورش را بسترسازي فعاليت نخبگان بومي و غيربومي در شهرستان عنوان كرد و بيان داشت: آموزش و پرورش بايد به عنوان رسالتي مهم، ضمن شناسايي نخبگان، زمينه و بستر كار متخصصان و نخبگان بومي و غيربومي در زمينه هاي مختلف به خصوص در زمينه فرهنگي و هنري را فراهم كند.
در ادامه جلسه "عبداله ئيان" رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان وضعيت فرهنگي دانش آموزان شهرستان را بسيار خوب ارزيابي كرد و گفت: دانش آموزان اين شهرستان در چند سال متوالي رتبه دوم و سوم كشوري رشته نهج البلاغه و رتبه سوم كشوري تفسير قرآن كريم در مسابقات قرآن و نهج البلاغه دانش آموزان سراسر كشور را كسب كردند.
وي كسب رتبه اول كشوري در رشته مطالعه و تحقيق و رتبه برتر كشوري در رشته احكام را از ديگر افتخارات دانش آموزان شهرستان بهاباد دانست.
همچنین در ادامه مسائل و مشکلات آموزش و پرورش از قبیل: تأمین سوخت مدارس، ساختمان اداره آموزش و پرورش، هزینه تعمیرات و تجهیزات مدارس، نداشتن دانشگاه پیام نور، انتخاب رشته دانش آموزان در رشته های مورد نیاز در ده سال آینده را مطرح و اعضاء نظرات خود را در مورد چگونگی حل این مشکلات بیان نمودند.
تاسیس دو پایگاه انتخاب رشته دردهه اول مرداد برای شرکت کنندگان در کنکور؛ اجرای طرح تک پایه شدن مدارس ابتدائی در روستاها؛ پیگیری و اجرائی شدن مصوبات سفر ریاست جمهور به استان در خصوص آموزش و پرورش؛ پیگیری ساخت ساختمان جدید آموزش و پرورش؛ ایجاد کارگاههای آموزشی و مشاوره ای برای انتخاب رشته دانش آموزان با حضور کارشناسان کشوری از مصوبات این جلسه بود.