نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

همزمان با آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم جشن بزرگ تجلیل از معلمان شاغل و بازنشسته شهرستان بهاباد برگزار شد

تکریم از مقام شامخ معلمان شهرستان بهاباد
همزمان با آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم جشن بزرگ تجلیل از معلمان شاغل و بازنشسته شهرستان بهاباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهاباد همزمان با آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم مراسم جشنی با حضورمحمد رضا  صباغیان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار ، مدیر آموزش و پرورش ، بخشداران مرکزی و آسفیج ، شهردار ، جمعی از مسئولین و فرهنگیان شاغل و بازنشسته شهرستان بهاباد در محل اردوگاه شهدای دانش آموزبرگزار گردید.

نماینده مردم بهاباد در مجلس شورای اسلامی در این مراسم با اشاره به آیه 32 سوره مائده بیان داشت :  اهمیت هر کارى را باید با نقش و ارزش آن سنجید و  اهمیت کار تعلیم و تربیت و معلمى به اندازه اى است که ساختن و هدایت یک فرد مساوى زنده کردن همه افراد جامعه می باشد .

محمد رضا صباغیان در ادامه گزارشی از برخی اقدامات مجلس شورای اسلامی در خصوص بهبود وضعیت معیشتی فرهنگیان و همچنین طرح ها و قوانین مربوط به آموزش و پرورش ارائه نمود و به سوالات متعدد فرهنگیان حاضر در این مراسم در خصوص مسائل و مباحث مختلف پاسخ داد.

خانی زاده فرماندار بهاباد نیز در این مراسم ضمن تبریک هفته بزرگداشت مقام معلم به همه فرهنگیان به بیان جایگاه و منزلت معلم در جامعه پرداخت و در ادامه بیان داشت :معلمى, شغل انبیاست و معلم کسى است که مى کوشد با آموزش و پرورش استعدادها, بر عوامل وراثت, محیط و تغذیه غلبه کند و زمینه رشد فرد و اجتماع را فراهم سازد. اما صد البته که این رسالت عظیم به پیش زمینه هایى نیاز دارد که تا فراهم نشود کار تربیت عقیم و نازاست. این پیش زمینه به طور خلاصه آن است که معلم تا خود را نساخته باشد نمى تواند دیگران را بسازد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان بهاباد در ادامه سخنانش معلمان بهابادی را به تلاش در راه خوسازی و همچنین به روز کردن دانسته ها و اطلاعات خود توصیه نمود.

حسن رزاقی مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد هم در سخنان کوتاهی با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و همه شهدای فرهنگی و فرهنگیان فقید به موضوع الگو بودن معلم برای دانش آموزان و سایر افراد جامعه اشاره نمود و گفت:نقش معلم در الگو پذیری کودکان و نوجوانان  جلو‌ه‌ای خاص دارد و این به‌دلیل ارتباط نزدیک و رودررویی است که معلم در جریان آموزش با شاگردان برقرار می‌سازد. معلم تنها یک آموزگار برای انتقال معلومات علمی و دانش نیست بلکه الگویی بانفوذ است که نمی‌تواند نسبت به اصول اخلاقی خویش بی‌تفاوت باشد، چون محدوده‌ی اخلاقیاتش فراتر از خود اوست و در واقع اخلاق و عمل معلم در جریان آموزش به مراتب بیش‌تر از سخن و کلامش بر شاگردان اثر خواهد داشت. از همین رو، در بسیاری از موارد شاگردان در شخصیت‌پذیری خود نقش معلم را بسیار مؤثر می‌دانند. این‌جاست که الگوسازی از معلم در درون شاگرد اتفاق می‌افتد و شاگرد او را سرلوحه‌ی خویش قرار داده و از او سرمشق می‌گیرد.

قرائت شعر و دکلمه ، طنز و تجلیل از معلمان شاخص شهرستان از دیگر برنامه های این مراسم بود.