نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم نمادین استانی مانور زلزله درمدرسه ریحانه بهاباد برگزارشد

با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداریزد و مدیر کل آموزش و پرورش استان
مراسم نمادین استانی مانور زلزله درمدرسه ریحانه بهاباد برگزارشد

درمراسم نمادین بیست ویکمین مانور ایمنی و زلزله ، دانش آموزان بهابادی آموخته های خود را درزمینه پناه گیری ، خروج اضطراری ، نجات مصدومین ، اطفاء حریق و ارائه کمک های اولیه به مصدومان را به نمایش گذاشتند .

دراین مراسم که "احمد ترحمی " معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد ، مدیر کل آموزش و پرورش استان ،فرمانداربهاباد  و تعدادی از مسئولین استانی و  شهرستانی دستگاههای آموزش و پرورش ، مدیریت بحران ، نوسازی مدارس ، هلال احمر ، اورژانس ، نیروی انتظامی و آتش نشانی حضورداشتند پس از به صدا درآمدن آژیر زلزله دانش آموزان با توجه به آموزش هایی که فراگرفته بودند اقدام به پناه گیری و سپس خروج اضطراری از کلاس های درس نموده و درادامه همزمان با اطفاء حریق به وجود آمده و ایمن سازی به انتقال مصدومان پرداختند .

همزمان دستگاههای امدادی نیز با حضور در مدرسه ریحانه به عنوان کانون مدیریت بحران محله نسبت به برپائی چادرهائی برای ثبت نام پناهجویان ، اسکان اضطراری ، درمانگاه اضطراری ، کمک به افراد کم توان ودراختیار قراردادن اقلام امدادی نمودند .

حضورمدیران بحران ، هلال احمر ، آتش نشانی ، اورژانس و نیروی انتظامی برای تسهیل در روند ارائه خدمات و انجام محوله بلافاصله پس از وقوع زلزله فرضی نیز دراین مانور به نمایش گذاشته شد

"احمد ترحمی" معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار در مراسم نمادین استانی مانور زلزله و ایمنی گفت:آموزش وپرورش به عنوان رکن آموزش وفرهنگ سازی درجامعه ، دانش آموزان را به گونه ای آماده کند تا بتوانند به عنوان سفیران اطلاع رسانی و آگاه سازی "فرهنگ جامعه ایمن " را در به خوبی به خانواده ها و سایر گروههای جامعه منتقل کنند.

مدیرکل اموزش و پرورش استان یزد نیز  در بیست ویکمین آیین نمادین مانورزلزله درشهرستان بهاباد از تداوم آموزش های مستمر با مدیریت بحران در مدارس خبر داد و گفت: دراین راستا علاوه بر دانش آموزان برای مدیران وکادر مدرسه نیز دوره آموزشی در نظر گرفته شده است .

"عباسعلی دانافر " با قدردانی از همراهی مدیریت بحران ، هلال احمر ، اورژانس و نیروی انتظامی در امر آموزش دانش آموزان وفرهنگیان گفت : قریب یک سوم آمارجمعیتی استان را دانش آموزان و فرهنگیان تشکیل می دهند و آموزش این قشر می تواند گام موثری درارتقای ایمنی جامعه باشد