نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

طنین زنگ احسان و نیکوکاری در مدارس شهرستان بهاباد

طنین زنگ احسان و نیکوکاری در مدارس شهرستان بهاباد

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش بهاباد، زنگ احسان و نیکوکاری در کلیه مدارس شهرستان و به صورت نمادین با حضورامام جمعه، فرماندار، جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای دولتی و اولیاء دانش آموزان در مجتمع آموزشی و پرورشی سمیه به صدا درآمد.

رئیس اداره آموزش و پرورش بهاباد در این مراسم ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته احسان و نیکوکاری گفت: احسان و نیکوکاری از مفاهیم بسیار ارزشمندی است .که در آموزه های دینی به ویژه قرآن کریم، مورد عنایت و توجه قرار گرفته است.

«حسن عبداله ئیان» در ادامه افزود: با توجه به اینکه در هفته احسان و نیکوکاری قرار داریم . جا دارد که مردم مومن و خداجو، با حضور در این امر خداپسندانه، شادی بخش دلهای محرومین و مستضعفین در آستانه عید سعید نورز باشند.

امام جمعه موقت بهاباد نیز در این مراسم خطاب به دانش آموزان گفت:تقویت روحیه نیکوکاری و احسان و توجه به محرومان و مستضعفان جامعه از ضروریت های جامعه است که باید با تاسی به سیره انبیاء و اولیاء الهی و ائمه اطهار (ع) مورد توجه قرار گیرد.

«حجت الاسلام والمسلمین اخوان» در ادامه اظهارداشت: دین مبین اسلام بحث صدقه و انفاق و کمک رسانی به اقشار ضعیف جامعه را مورد توجه قرار داده و احسان و نیکوکاری را از مصادیق ایمان به خدا و نشانه های بازر تقوا دانسته است.

مدیرکمیته امداد امام خمینی (ره) بهاباد ضمن قرائت پیام مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت:این نهاد به منظور ایجاد رفاه برای مستمندان و محرومین جامعه با نامگذاری روزهایی از اسفند ماه به عنوان روز جشن نیکوکاری، محرومیت زدایی و توجه به این قشر را سرلوحه کار خود قرار داده و تا کنون در انجام این رسالت سنگین موفقیت های چشمگیری داشته است.

«رمضان باقری» در ادامه با بیان اینکه 17 اسفند ماه به نام احسان، انفاق، نیکوکاری، آموزش، پژوهش، تحول و کارآمدی نامگذاری شده است گفت: مراسم جشن نیکوکاری همزمان با سراسر کشور از 17 اسفند آغاز و تا 19 اسفند ماه با شعار سیره نبوی، احسان علوی و جهاد اقتصادی ادامه دارد.

گفتنی است اجرای سرود همگانی، مقاله و شعر توسط دانش آموزان و جمع آوری هدایای مسئولین و دانش آموزان از دیگر برنامه های این مراسم بود.