نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

سفر یک روزه معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد به شهرستان بهاباد

تاکید معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان بر آموزش چند بعدی دانش آموزان در مقطع ابتدائی بر اساس سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش
بازدید معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد از مدارس شهرستان بهاباد

به گزارش روابط عمومی مدیریت اموزش و پرورش شهرستان بهاباد ، معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد در سفر یک روزه خود به شهرستان بهاباد ضمن بازدید از تعدادی از مدارس این شهرستان در جریان مسائل ، مشکلات ، ظرفیت ها و توانمندی های مدارس ابتدائی بهاباد قرارگرفت.

" سعیده بهادر زاده " در این سفر که روسای ادارات دوره اول و دوم ابتدائی ، کارشناس تکنولوژی و گروه های آموزشی اداره کل آموزش و پرورش و تعدادی از مدیران و کارشناسان آموزش ابتدائی مدارس شهرستان بافق نیز حضور داشتند در همایش مدیران مدارس ابتدائی شهرستان بهاباد حاضر و به تبیین و بررسی طرح ها ، برنامه ها ، اهداف و چشم انداز آموزش ابتدائی دانش آموزان بر اساس سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش پرداخت

معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به به ساحت های مختلف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش دست اندرکاران تعلیم و تربیت دانش آموزان را به توجه به تمامی ساحت ها و پرهیز از تک بعدی کار کردن در مدارس توصیه نمود . " بهادر زاده " تربیت را امری چند بعدی دانست که اگر در برنامه ریزی ها و طرح های آموزشی مدارس به همه ابعاد آن توجه نشود قطعا به نتیجه و هدف دلخواه نخواهد رسید.

توجه به تکالیف مهارت محور ، برنامه ویژه مدرسه ، حذف رقابت های فردی در مدارس و توجه به رقابت گروهی و بررسی و توجیه برخی طرح های آموزش ابتدائی مدارس از دیگر نکاتی بود که معاون آموزش  ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش استان در این نشست به آنها اشاره نمود.

" حسن رزاقی " مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد نیز در این جلسه به جایگاه و نقش دوره ابتدائی در شکل گیری شخصیت و آینده آموزشی دانش آموزان اشاره و بیان داشت :اهمیت دوره ابتدایی در  رشد و شکوفایی استعداد دانش آموزان به اندازه ای  اهمیت دارد که این دوره را می توان به عنوان  به دوره «اساس» نامگذاری نمود . به همین دلیل  و به خاطر  نقشی که معلمان و مدیران این مقطع  در رشد تربیتی و آموزشی دانش آموزان به عهده دارند شکل گیری وضعیت دانش آموزان در مقطع متوسطه نیز بستگی به این دوره دارد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد با اشاره به سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش بر تقویت ورشد شخصیت اجتماعی و هویت ایرانی اسلامی دانش آموزان در دوره ابتدائی تاکید نمود.

در این سفر کارشناسان و مدیران مدارس ابتدائی شهرستان بافق و همچنین روسای ادارات دوره اول و دوم ابتدائی در قالب گروه های دو نفره از تعداد زیادی از مدارس ابتدائی شهری و روستائی و مراکز پیش دبستانی شهرستان بازدید نموده و در نشستی با حضور معاون آموزش ابتدائی اداره کل آموزش و پرورش و مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد به جمع بندی موارد مختلف و مسائل و مشکلات  مدارس پرداختند.

بازدید از اقامتگاه بوم گردی " ده عروس " از دیگر برنامه های این سفر یک روزه بود.