نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تشکیل جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار

فرماندار بهاباد: تلاش برای رفع معضل بیسوادی در جامعه مجاهدتی ارزشمند و قابل تحسین می باشد
تشکیل جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بهاباد به ریاست فرماندار

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهاباد نشست  شورای پشتیبانی سوادآموزی این شهرستان به ریاست فرماندار و با حضور بخشداران مرکزی و آسفیج ، مدیر آموزش و پرورش ، شهردار ، رئیس شورای اسلامی شهرستان و اعضاء این شورا در فرمانداری بهاباد برگزار شد

" خانی زاده " فرماندار بهاباد در این جلسه بیسوادی را  یك معضل اجتماعی بزرگ  و همچون زخمی بر پیكر جامعه دانست كه ریشه كنی آن نیاز به عزم ملی و مشاركت عمومی دارد.

رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بهاباد بیسوادی را تهدید جدی برای رشد فرهنگی و اقتصادی هر جامعه دانست و افرود باید با همت جمعی شاهد به صفر رساندن بیسوادی در شهرستان خود  باشیم. وی با اشاره  به تاكید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینكه سوادآموزی تكلیف شرعی بوده و بی‌سوادی در یك مملكت اسلامی ننگ است و باید كل نظام خود را در این موضوع مسئول بدانند، گفت: بی‌سوادی و یا كم‌سوادی والدین باعث ایجاد فقر فرهنگی می‌‌شود و طلاق ، اعتیاد و بسیاری از آسیب های اجتماعی  نیز بیشتر از این مساله می باشد.

"حسن رزاقی " مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های این مدیرت در رابطه با سوادآموزی و شناسائی و جذب افراد بیسواد شهرستان بیان داشت : با توجه به مهاجر پذیر بودن شهرستان بهاباد و وجود افراد غیر بومی که برخی از آنها حتی اسناد هویتی مناسبی ندارند بر لزوم همکاری همه دستگاه ها در این کار بزرگ تاکید نمود.

مدیر آموزش و پرورش بهاباد ریشه كنی بیسوادی را نیازمند عزم ملی و حساس سازی تمام افراد و دستگاه ها دانست و گفت: از هم‌وطنان خواهشمندیم ما را در محو بی‌سوادی كمك كنند و هر یك از مردم نماینده ما در خانه‌هایشان باشند و برای با سوادی و معرفی آنها تلاش كنند.