نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه کمیته هماهنگی مدارس مروج سلامت

برگزاری جلسه کمیته هماهنگی مدارس مروج سلامت

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش ، جلسه کمیته هماهنگی مدارس مروج سلامت شهرستان با حضور فرماندار، رئیس اداره آموزش و پرورش، رئیس مرکزبهداشتی درمانی سیدالشهداء و سایر اعضاء در محل اداره آموزش و پرورش برگزار شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش بهاباد هدف از اين طرح را ارتقاي سلامت با مشاركت والدين و كاركنان مدرسه با رويكرد توانمند سازي در زمينه مراقبت از خود، سالم زندگي كردن و سالم كار كردن دانست.

«حسن عبداله ئیان» ارائه برنامه  جامع آموزش سلامت، ارائه خدمات باليني، سلامت محيط، بهبود تغذيه، ايجاد تحرك فيزيكي و فعاليتهاي بدني در مدرسه را از ويژگي هاي اين طرح دانست و گفت: بايد مشكلات و نيازهاي موجود در مدارس شناسايي و براي رفع آنها برنامه ريزي شود.

وی در ادامه افزود: در شهرستان بهاباد جمعاٌ 11 مدرسه به تفکیک 6 مدرسه در مقطع ابتدایی ، 3 مدرسه در مقطع راهنمایی و 2 مدرسه در مقطع دبیرستان این طرح را اجرا می نمایند.

فرماندار بهاباد نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت اجرای این طرح و لزوم توجه مسئولین و مدیران مدارس به این طرح به کارگیری همه توانمندی ها و امکانات ادارات شهرستان را در راستای اجرای هر چه بهتر این طرح خواستار شد.

«محمد رضا هدائی»  در ادامه از مسئولین آموزش و پرورش و مرکز بهداشت خواست تا با انجام بازدید های دوره ای از کلیه مدارس شهرستان مشکلات و نیازهای موجود را بررسی و برنامه ریزی و اقدامات لازم در جهت رفع آنها انجام دهند.

در پایان اعضاء پس از بحث و تبادل نظر در رابطه با مسائل و مشکلات موجود در مدارس شهرستان راهکارها و پیشنهادات خود را در راستای رفع این مشکلات مطرح نمودند.