نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برگزاری جلسه شورای پشتیبانی سوآد آموزی شهرستان بهاباد همزمان با هفته سوادآموزی

97/4 درصد از جمعیت گروه هدف (10تا 49 سال ) شهرستان بهاباد با سواد هستند

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهاباد همزمان با هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی به دست معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (ره)  و هفته سواد آموزی نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی این شهرستان با حضور مرآت امین الرعایا معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد و به ریاست فرماندار بهاباد برگزار شد.

فرماندار بهاباد در این جلسه نهضت سوادآموزی را به عنوان یک  یك موتور محرك و پیش برنده فعال برای نظام اسلامی دانست که  در بحث كاهش قابل توجه نرخ بی سوادی و تحقق عدالت آموزشی، نقش آفرینی نموده است.

" خانی زاده " با تشکر از خدمات و فعالیت های اموزش و پرورش  در شهرستان بهاباد تغییر رویكرد سنتی و استفاده از روش های نوین آموزشی در نهضت سواد آموزی را جهت ارتقاء کمی و کیفی سواد آموزی شهرستان خواستار شد.

معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه به اشاره به تاریخچه تشکیل و فعالیت های نهضت سوادآموزی در کشور به بیان نقش و جایگاه این نهاد در رشد و توسعه کشور پرداخت

" مرآت امین الرعایا" با بیان این نکته که بی سوادی  یك بحران اجتماعی می باشد  كه برای رفع آن باید امكانات همه دستگاه ها و نهاد ها  بسیج شود ، شهرستان بهاباد را یکی از شهرستان های پیشرو در این زمینه دانست.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد نیز با ارائه ارقام و آماری ، نرخ با سوادی شهرستان بهاباد را 87/6 درصد اعلام نمود که این میزان  درگروه هدف (10 تا 49 سال ) به 97/4 درصد می رسد

" حسن رزاقی " سواد آموزی را یکی از مهمتزین ابزارهای   توانمندسازی افراد برای حضور فعال در عرصه های اجتماعی و اقتصادی جامعه دانست که این مساله عامل مهمی برای موفقیت سایر بخش ها می باشد .

اعضاء شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بهاباد همچنین با حضور بر تربت پاک مربی سوادآموزی شهید " محمد صادقی " و نثار فاتحه با آرمان های مقدس شهدا تجدید پیمان و با خانواده این شهید گرانقدر در روستای کریم آباد دیدار نمودند.