نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اولین نشست مشورتی مدیران مدارس مقاطع مختلف تحصیلی شهرستان بهاباد در سال تحصیلی جدید برگزار شد


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بهاباد اولین نشست مشورتی مدیران مدارس شهرستان بهاباد با حضور بخشدار آسفیج و مدیر و معاونین آموزش و پرورش شهرستان بهاباد در آموزشگاه شهید نواب صفوی آسفیج برگزار گردید.

محمد باقری بخشدار آسفیج در این جلسه با اشاره به نقش و جایگاه خاص و ویژه آموزش و پرورش در توسعه فرهنگی و اجتماعی جوامع مختلف ،مدارس را چشم و چراغ شهرها و روستاهای کوچک و محروم کشور دانست و بر نقش دیران مدارس در این کار تاکیدنمود.

حسن عبداللهیان مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد نیز در این جلسه با اشاره به سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش مدیران مدارس را بر مطالعه دقیق این سند حیاتی آموزش و پرورش و طرح مباحث مختلف آن در جلسات انجمن اولیاء و مربیان و شورای دبیران و معلمان مدارس و نیز اهتمام بر اجرائی شدن آن در مدارس توصیه نمود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستاان بهاباد در ادامه به موضوع هویت اسلامی و ایرانی دانش آموزان پرداخت و با اشاره به برخی هجمه ها و مواردی که باعث کم رنگ شدن هویت اصلی دانش آموزان گردیده است بر نقش دستگاه تعلیم و تربیت در تقویت هویت دانش آموزان به عنوان یک دانش آموز مسلمان ایرانی تاکید نمود.

حذف آزمون ها و کتاب های کمک آموزشی در مدارس ، تقویت فعالیت های گروهی و ورزشی در مدارس ، جلب بیشتر مشارکت اولیاء و تقویت انجمن های اولیاء و مربیان در مدارس ، استفاده از کالای ایرانی ، حساب یکپارچه مدارس . برخی دیگر از برنامه های آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید از دیگر مواردی بود که توسط مدیر آموزش و پرورش شهرستان بهاباد به آنها اشاره شد.

در ادامه جلسه هر یک از مدیران مدارس به بیان نظرات و پیشنهادات و مشکلات مدارس خود پرداخته و مدیر ، معاونین و کارشناسان حوزه های مختلف آموزش و پرورش به آنها پاسخ دادند

در این جلسه همچنین از خدمات و تلاش های چندین ساله آقای کاظمیان به عنوان معاون آموزشی این مدیریت تقدیرشد.