نمایشگر دسته ای مطالب
نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

اقامه نمازتمنای باران در مدرسه راهنمایی امینی

اقامه نمازتمنای باران در مدرسه راهنمایی امینی

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش بهاباد، دانش آموزان مدرسه راهنمایی امینی در کنار معلمان خود نماز باران را به جماعت اقامه کردند.

این مراسم معنوی که به صورت خود جوش از طرف دانش آموزان این مدرسه در فضایی صمیمی برگزارشد فضای معنوی ویژه ای را در مدرسه ایجاد نمود. و دانش آموزان برای نزول رحمت الهی با قلبی پاک به درگاه خداوند متعال دست به دعا گشودند.

وقتى رحمت الهى(باران)قطع شود و چشمه‏ها و قنات‏ها بخشکدو کمبود آب پدید آید،براى نزول رحمت الهى و آمدن باران،نمازمى‏خوانند.نام این نماز،نماز استسقاء،یا نماز باران است.

این نیز،یک درس توحیدى و توجه دادن به قدرت و رحمت الهى است،زیرا در خشکسالى و قحطى و بى آبى،از دست هیچکس،کارى‏بر نمى‏آید،تنها خداست که مى‏تواند با فرستادن ابرهاى باران‏زا،رحمت‏خویش را بر سر مردم بگسترد.

نماز باران مثل نماز عید،دو رکعت است و رکعت اول،پنج قنوت و رکعت دوم‏چهار قنوت دارد و بهتر است که با جماعت‏خوانده شود.

در قنوت‏ها،هر دعایى مى‏توان خواند،ولى بهتر است دعایى خوانده‏شود که در آن،از خداوند،طلب باران شده باشد و قبل از هر دعا،صلوات بر پیامبر و آلش فرستاده شود.مستحب است که حمد و سوره‏اش بلندخوانده شود.

از آنجا که این نماز،براى جلب رحمت پروردگار است،در مستحبات‏آن امورى ذکر شده که همه،حالت رقت و زارى و نیاز بندگان رامى‏رساند و جلب رحمت می کند .